ostre przedmioty recenzja
KSIĄŻKI

OSTRE PRZEDMIOTY

Literacki debiut Gillian Flynn, który po latach doczekał się wznowienia, w związku z premierą serialu na HBO jest zdecydowanie jedną z bardziej wstrząsających i poruszających historii, jakie dane mi było przeczytać w tym roku. To książka, o której nie można przestać myśleć jeszcze długo, po odłożeniu jej z powrotem na półkę.

” Ostre przedmioty” to niemy krzyk. To opowieść o kobietach. O braku miłości. O ranach, po których blizny zostają na całe życie.

To historia Camille, trzydziestoletniej dziennikarki z Chicago, która zmuszona przez szefa wraca do Wind Gap – rodzinnej miejscowości, by napisać serię artykułów o okrutnych morderstwach dzieci, które zdarzyły się właśnie tam, niemal rok, po roku. Ten wątek kryminalny, swoją drogą bardzo ciekawy, jest jednak wyłącznie pretekstem do opowiedzenia o tym, co dzieje się kiedy nie potrafimy kochać siebie samych i siebie nawzajem. Jak brak emocjonalnej więzi z bliskimi, determinuje nasze dalsze życie. Jak łatwo stracić poczucie rzeczywistości  i pogubić się we własnych uczuciach. Dodajmy do tego duszny klimat amerykańskiej prowincji i mamy historię doskonałą. Historię, która chwyta za gardło i paraliżuje sprawia, że czujemy się bezsilni. Historię tak samo niewiarygodną, co boleśnie rzeczywistą. Historię kompletną, która z pewnością zostanie z Wami na długo.

Przeczytajcie koniecznie.

 

Ocena: 10/10

Gatunek: thriller psychologiczny

Autor: Gillian Flynn

Wydawnictwo: Znak

Liczba stron: 331

Cena: 37,90

Może akurat Ci się spodoba...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *