KSIĄŻKI

” WIELKA SAMOTNOŚĆ ” czyli prawie wszystko o Alasce

Mam ostatnio świetną, książkową passę.

Bardzo dobry ” Czerwony pająk “-  Katarzyny Bondy. Rozbrajająco szczera Nosowska i genialna, nowa Jojo Moyes ( o tym jak dobra jest jej najnowsza powieść będzie kolejny post). I na koniec książka, która mnie totalnie zaskoczyła, tematem, miejscem akcji i treścią. Jedna z tych, których nie sposób odłożyć choćby na małą chwilę.

” Wielka samotność” – Kristin Hannah.

Zaskakująca. Zachwycająca. I poruszająca.

To historia Leni – uroczej, rudej nastolatki, bez przyjaciół i swojego miejsca na ziemi.

To także historia Ernta, jej ojca, jeńca z Wietnamu, który po powrocie do kraju nie potrafi utrzymać pracy, którego w nocy budzą koszmary wojny, skutecznie rujnując bliskim poczucie bezpieczeństwa.

To również opowieść o Corze, która kocha Ernta bezgraniczną, toksyczną miłością, rujnując tym samym świat Leni.

Poznacie ich kiedy Ernt starci kolejną pracę i w akcie totalnej desperacji postanowi przenieść się z rodziną do miejsca tak samo dzikiego co pięknego. Niemal nie tkniętego palcem cywilizacji, bez wygód, bez prądu, i bieżącej wody.

Na Alaskę.

Początkowo, ta wielka zmiana będzie niosła nadzieję, że wśród oszołamiającej, pięknej i dzikiej przyrody, w otoczeniu odważnych ludzi, Ernt odnajdzie spokój, Leni przyjaciół a Cora odzyska męża.

Okaże się jednak, że Los ma względem tej rodziny inny plan. Wszystko, zmieni się wraz z nadejściem zimy, kiedy trwająca kilkanaście godzin na dobę noc obudzi w Erncie najstraszniejsze demony. Kiedy odcięci od świata, w swojej małej, drewnianej chacie zrozumieją, że największym zagrożeniem nie będzie ani mróz, ani szwendający się po okolicy niedźwiedź, tylko zło, które czai się w środku.

Przeczytajcie koniecznie.

Bo to historia, która poruszy Wasze najczulsze struny, będziecie się śmiać, i trzymać kciuki za miłość, będziecie zachwyceni niezwykłym pięknem Alaski, będziecie też płakać i wściekać się na los, z pewnością też – nie raz poczujecie tę wszechogarniającą Wielką Samotność.

To opowieść, która pozostanie z wami na długo. Mocne 8/10

Może akurat Ci się spodoba...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *