pokolenie mtv
POPKULTURA

ALIEN EXPRESS

Od paru lat, obserwuję w naszym rodzimym szołbiznesie pewną smutną tendencję.

Cierpimy na deficyt Gwiazd.

Telewizyjne show katują nas niezmiennie i wciąż, tymi samymi twarzami albo –  i to mnie okrutnie wpieprza – wrzucają na ruszt osoby kompletnie nieznane i każą wierzyć, że są popularne. Dlaczego tak jest? Mam teorię, że prawdziwi, starzy wyjadacze są za starzy, za mądrzy albo mają zbyt dużą klasę by robić z siebie idiotów.  Grupa Gwiazd przez duże G jest… jakby to powiedzieć ? Dość mocno wyeksploatowana. Pozostają więc… no właśnie, kto? Sztuczne twory, bez osobowości, bez charyzmy, czy choćby ułamka pomysłu na siebie. Siostry dziennikarzy, córki prezenterów telewizyjnych, aktorzy jednego serialu. Dramat.

Najnowsze ramówki to znów same Spadające gwiazdy, ewentualnie Obcy.

Na ściankach –  ze świecą szukać osób, które potrafią bezbłędnie wypowiedzieć choć jedno zdanie wielokrotnie złożone. Obłęd w oczach plus wyraz twarzy nieskalany myślą. Na kanapie u Wojewódzkiego, nie siada już nikt wart mojego czasu a sam prowadzący, choć piekielnie inteligenty nie jest w stanie udźwignąć programu bez godnego interlokutora. Na survival do Ameryka Express wysłali osiem par, czyli szesnaście osób, z których połowa – to ponoć Gwiazdy, ja znam trzy – Karolaka i panów Chajzerów. Reszta – nie mam pojęcia, co to za ludzie? W Tańcu z Gwiazdami, też bywa z Gwiazdami cienko, coraz częściej to tancerze, cieszą się większą popularnością niż ich partnerzy, o innych show Polsatu czy TTV nie wspomnę. Jakieś Goggletv, Damy i wieśniaczki. Co to jest, mada faka?

Świat się kończy!

Ten tekst, to taki mój, cichy sprzeciw. Piszę go, bo uwielbiam dobrą rozrywkę, bo jestem żądna ciekawych rozmów, interesujących postaci, mądrych idoli. Bo uważam, że zalała nas fala dzióbków, tandety, obstrzykniętych policzków i bylejakości, a ja nie znoszę półśrodków.

Tak, jestem stara. Jestem z pokolenia MTV, chcę więcej !

Może akurat Ci się spodoba...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *