POPKULTURA

“ZA KROKIEM KROK” – WYWIAD Z CLEO

Znam ją prawie całe życie i zaryzykuję stwierdzenie, że wiem o niej prawie wszystko. Różni nas bardzo wiele. Ona – to ta dobra, ja – mówię co myślę i nie oglądam się za siebie ;). Spotkałyśmy się w czasach, kiedy dziewczyny zbierały naklejki z wafelków Kuku – Ruku, a chłopaki papierki z samochodami z gumy Turbo. Czyli dawno 🙂

Od tamtej pory jakoś nam ze sobą po drodze. Po prostu.

Byłam z nią, kiedy po raz pierwszy występowała przed ogromną publicznością. Byłam też w chwilach, kiedy życie pokazywało jej wielkiego faka. Patrzyłam i właściwie ciągle patrzę, na to jak się zmienia, jak rozwija. I uwielbiam to! Bo droga jaką musiała przejść, jest doskonałym przykładem na to, że marzenia się nie spełniają – marzenia się po prostu spełnia! Samemu. Dzięki sile, determinacji i ciężkiej pracy. Jest świetną dziewczyną. Jej przyjaźń to coś, co nie ma ceny.

Dziś premiera jej kolejnego numeru. Kolejnego, świetnego kawałka, nad którego produkcją niemal w całości czuwała sama. Zuch dziewczynka! 🙂 I właśnie dlatego, że to pierwszy raz, kiedy tak bardzo zaangażowała się w produkcję na każdym jej etapie, postanowiłam, namówić ją na wywiad. I voila! Oto jest.

” Za krokiem krok” to kawałek, który muzycznie i stylistycznie różni się od wszystkiego co robiłaś do tej pory. Skąd pomysł na taki lekko funkujący klimat?

” To pierwszy numer z mojego autorskiego projektu, w którym wracam do korzeni oldschool’owych. Wiesz, że zawsze słuchałam mnóstwo soulu, funku, R&B i Gospel. To jest właśnie muzyka, która ukształtowała mnie jako wokalistkę. Pomysł na ten numer, miałam w głowie od bardzo dawna i cieszę się, że w końcu udało mi się go zrealizować.”

To pogadajmy teraz  o klipie. Bo bez wątpienia, jesteś pierwsza! Nikt wcześniej nie zrobił w Polsce takiego teledysku. Jestem ciekawa dlaczego właśnie Tik Tok? Czy to zwyczajne podążanie za trendami czy przestrzeń, w której się odnajdujesz?

” Faktycznie. ” Za krokiem krok” to pierwszy TIK TOK challenge teledysk w Polsce, który powstał we współpracy z najpopularniejszymi tiktokerami. Jestem na Tik Toku już prawie dwa lata i przyznam, że ta aplikacja daje mi dużo fanu. To przestrzeń, w której mogę być sobą :).”

Fakt, można się tam wygłupiać na maksa i nikt cię nie krytykuje.

” No właśnie. Dobrze znasz moje poczucie humoru i wiesz, że mam do siebie ogromny dystans. Dlatego po prostu dobrze się tam bawię. TikTok różni się bardzo np. od Instagrama. Nie znajdziesz tam ” dziubków” i bezsensownego prężenia się przed obiektywem. Fajne jest też to, że tiktokerzy wykazują większe zaangażowanie i przyciągają obserwatorów swoją kreatywnością.”

Do udziału w teledysku zaprosiłaś same gwiazdy. Dawid Kwiatkowski. Qczaj. Czołówka polskiego Tik Toka. Jak się kompletuje taki team?

” Niełatwo! Dawid i Qczaj to mega zajęci ludzie, którzy prężnie działają, realizując własne projekty. Na szczęście, mimo tych zajętości, znaleźli dla mnie tę przysłowiową chwilkę i jestem im za to, ogromnie wdzięczna. Prywatnie, bardzo się lubimy, mamy z chłopakami podobne ” flow” – odbieramy na tych samych falach. To świetni faceci  – dlatego nie mogło ich zabraknąć, w tak kolorowym i pozytywnym teledysku. ”

A tiktokerzy?

“Na pomysł, by zaprosić do udziału w klipie ludzi z Tik Toka wpadłam chyba z pół roku temu. Od tamtej pory konsekwentnie działałam, by osiągnąć ten cel, bo główne założenie tego klipu jest takie, by pokazać tę aplikację jeszcze szerszej grupie odbiorców.”

To opowiedz teraz o pracy na planie. Jak to wygląda od zaplecza? Nie jest tajemnicą, że zwykle przychodzisz na plan pierwsza a wychodzisz jako ostatnia. Przy okazji tego numeru, po raz pierwszy występowałaś w podwójnej roli. Gwiazdy i producentki. Jak było?

” Wiesz, że zawsze angażuję się w pracę nad swoimi teledyskami ale teraz faktycznie po raz pierwszy, było tak, że przejęłam również rolę producentki, scenarzystki, organizatorki i projektantki kostiumów :). Nie było to łatwe zadanie, ale lubię wyzwania i dałam radę.”

No ale obie wiemy, że wysiłek był ogromny.

“Tak, włożyłam w ten teledysk masę pracy i serca a logistyka przy tak dużej liczbie osób na planie była trudna. Na szczęście, od samego początku miałam na to konkretny plan i konsekwentnie go realizowałam.”

I jesteś zadowolona z efektów?

” Tak, teraz kiedy mam przed sobą końcowy efekt, czuję ogromną satysfakcję. Ale to wszystko nie mogło by się wydarzyć bez udziału mojej zdolnej Ekipy 🙂 szczególne podziękowania należą się Miszy (  Studio Squaredot), który był głównodowodzącym tego projektu.”

Powiedź, co powstaje pierwsze – tekst czy muzyka? I jak rodzi się pomysł na klip?

“Najczęściej pierwsza jest muzyka, to właśnie ona nadaje klimat, budzi emocje i inspiruje mnie do napisania tekstu. Pomysł na klip pojawia się natomiast zwykle podczas pisania tekstu. Bo samo pisanie już generuje w głowie jakieś obrazy i historie. To niezwykle fascynujący proces.”

Masz w tym klipie jakąś ulubioną scenę? Moment, do którego z przyjemnością wracasz pamięcią.

” Wiesz, że nie! Nie potrafiłabym zdecydować się tylko na jedną, bo każda powstawała z naszym wielkim zaangażowaniem i każda sprawia, że na mojej twarzy pojawi się gigantyczny uśmiech.”

W ” Za krokiem krok” jest taka scena, w której występujesz w mało atrakcyjnym ale za to przezabawnym stroju krowy 🙂 Zaimponowałaś mi, serio! Bo to oznacza, że masz dystans i nie zawsze musisz wyglądać perfekcyjnie.

“Pewnie niektórzy, czuli by zażenowanie mając wystąpić w takim właśnie przebraniu. Nie ja! Uwielbiam się wygłupiać i naprawdę dawno się tak dobrze nie bawiłam. W dzieciństwie marzyłam by zostać postacią z kreskówki i wygląda na to, że i to marzenie spełniłam.”

Jesteś teraz w ogniu presstour’u. Przed Tobą kolejny, gorący okres koncertowy czyli w przełożeniu na nasze ” wakacyjny młyn” 🙂 powiedz jak w tym natłoku zadań znajdujesz jakiś balans? Odpoczywasz w ogóle? Pewnie powiesz, że nie masz czasu.

” Dokładnie. Nie mam czasu 🙂 a tak całkiem serio, to mam tę przyjemność, że kocham to co robię. Zatem śmiało mogę powiedzieć, że moja głowa nigdy nie jest zmęczona. Wręcz przeciwnie mielą mi się tam ciągle jakieś nowe pomysły. Jedynym problemem, bywa czasem zmęczenie fizyczne ale staram się resetować w dosłownie każdej wolnej chwili i jest ok. “

Ale na WAKACJACH! to byłyśmy chyba ostatnio razem w Ustce w 2006 roku??? Helloł.

” To prawda. Nie bardzo pamiętam kiedy byłam na takich prawdziwych wakacjach, ale wiesz, tak sobie myślę, że teraz to chyba nie wytrzymałabym dłużej niż tydzień. Już nie potrafię nic nie robić :).”

No i to Moi Mili, jest właśnie Ona. Ciągle w biegu, ciągle na walizkach, z głową pełną raczej wyłącznie szalonych pomysłów. Petarda po prostu! A ja, nie byłabym sobą gdybym tego nie wykorzystała 🙂 Namówiłam ją, żeby odpowiedziała jeszcze na kilka pytań, które mogliście zadawać w ostatni poniedziałek na moim Instagramie. Początkowo miało ich być tylko trzy ale w sumie wybrałyśmy pięć. Takie jesteśmy fajne!

@krycha2621 zapytała: Co najdziwniejszego spotkało Cię podczas koncertu lub po jego zakończeniu?

” Ostatnie pięć lat byłam w permanentnej trasie koncertowej, mieliśmy więc bardzo wiele przedziwnych i zabawnych sytuacji. Zawsze jestem przygotowana na wszystkie możliwe scenariusze. Żeby do Was dotrzeć . razem z moją koncertową ekipą pokonujemy dziennie setki a czasem nawet tysiące kilometrów, zdarza się, nam mieć bliskie spotkania z dzikami albo gigantycznym stadem łosi. Kiedyś musieliśmy lądować nocą, na jakimś maleńkim polu pod lasem, gdzieś w Bieszczadach. Bywa więc niebezpiecznie ale chyba przyzwyczaiłam się do tej adrenaliny. “

@mar_ta_24 – Czy myślałaś, żeby nagrać teledysk ze swoimi fanami lub duet z jednym z fanów?

” Do tej pory przebitki z koncertów udało mi się wmontować w klipie ” Misie” oraz ” Film” . Oczywiście mam w planach teledysk, do którego zaproszę grupkę moich Fanów. Myślę, że zrobię do tego jakiś fajny konkurs. Bądźcie czujni. “

@katarzynaz123 pyta: Gdybyś mogła wybrać, tylko jedną piosenkę której byś słuchała to jaka by to była?

“Bardzo trudne pytanie 🙂 bo chyba nie jestem w stanie wymienić tylko jednej. Zbyt wiele piosenek mnie inspiruje i daje radość. “

@wiktoriamagierska – Czy kiedykolwiek myślałaś, żeby skończyć ze śpiewaniem i miałaś dość obecnego zawodu?

“Nigdy! Robię w życiu to, co kocham najbardziej. i nawet jeśli napotykam na przeszkody i zdarza mi się mieć chwile zwątpienia, to moje serce zawsze wraca do muzyki.”

@michaldz_ zapytał o mnie 😉 – Co lubisz najbardziej w swojej przyjaciółce?

“Jest dla mnie jak siostra, jak spokojny azyl. Przy niej zawsze łapię zdrowy balans i odnajduję odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Dzielę się z nią najważniejszymi chwilami w moim życiu. Od lat nic i nikt nie osłabił tej naszej przyjaźni. Mimo tego, że czasami nie widujemy się przez długie tygodnie, to dobrze jest mieć świadomość, że bez względu na to, jak dużo dzieli nas kilometrów to i tak jesteśmy blisko.Uwielbiam z nią rozmawiać ( nasz średni czas rozmowy przez telefon to godzina pięćdziesiąt 😉 ), śmiać się, żartować, czasem też płakać i zamyślać się w zupełnej ciszy. Prawdziwa przyjaźń jest na zawsze i nie mam wątpliwości, że tak właśnie będzie. “

I teraz to ja jestem wzruszona:)

 

Może akurat Ci się spodoba...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *