queer eye on netlix
POPKULTURA

QUEER EYE

Dziś, dzielę się z Wami moim ostatnim, absolutnie fantastycznym odkryciem na Netflixie, żebyście mogli godnie spędzić ten najbliższy weekend.

Panie i Panowie, bez zbędnych ceregieli – dwa słowa.

Queer Eye.

To jest petarda. To jest kosmos. To jest show na miarę naszych czasów. Będziecie śmiać się jak dzieci, unosić brew ze zdziwienia, przewracać oczami i ryczeć jak bobry. Wulkan dobrych emocji ale od początku. Queer Eye to amerykańska produkcja z cyklu daj mi pięć dni a sprawię, że twoje życie znów nabierze barw. Dobrze znany i sprawdzony schemat.

Mamy więc pięciu, szalenie przystojnych prowadzących. Każdy z nich, jest specjalistą w innej dziedzinie. Mamy Tana Franc’a – faceta od mody, Jonatana Van Nesss – genialnego groomera, szefa kuchni, projektanta wnętrz i Karamo Brown’a – gościa od kultury osobistej.

Ci śliczni chłopcy jeżdżą sobie po Ameryce – głównie po konserwatywnym południu  i odmieniają życie innych facetów.

Dzieje się magia. Zaniedbani ojcowie zmieniają się w gorących tatuśków, nerd staje się przystojnym kujonem a wieczni chłopcy w końcu zaczynają wyglądać jak mężczyźni. Małe zmiany – wielkie efekty i cała masa wzruszeń, bo za każdą z tych metamorfoz, stoi zwykle przejmująca historia.

Wśród bohaterów będą strażacy, policjanci, konserwatywni katolicy, osoby transpłciowe, nastolatkowie oraz dorośli faceci na życiowym zakręcie, będzie też jedna, wyjątkowa kobieta.

Bez wątpienia, to właśnie ci bohaterowie sprawiają, że każdy odcinek tej serii to emocjonalny rollercoaster ale jestem przekonana, że nie cieszyłaby się ona tak wielką popularnością, gdyby nie prowadzący.

Pięciu skrajnie różnych facetów, pięć fajnych osobowości, pięć historii. Każdy z nich jest inny, a jednak istnieje między nimi doskonała chemia i pewnie dlatego kupujemy ich od pierwszego odcinka. Ta seria jest wyjątkowa jeszcze z jednego powodu – to lekcja pokory i tolerancji. A w tym temacie, mamy jeszcze sporo do nadrobienia.

Zatem, przygotujcie sobie spory zapas chusteczek, zróbcie drinka albo dwa. I spędźcie miło czas bo Queer Eye  to dwa sezony doskonałej rozrywki.

Ja daję 10/10

 

 

Może akurat Ci się spodoba...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *